Для постачання зрідженим газом можуть застосовуватися ємнісні балони. Перевагою таких балонів є мобільне постачання зрідженим газом з більшою місткістю, більшою продуктивністю по відбору газової фази, ніякого переривання подачі газу через зміну балонів, а також економія площ при установці.
Зазначені далі захисні заходи описують основні вимоги до правильного і безпечного застосування ємнісних балонів. Належні захисні заходи повинні бути визначені відповідно до наявних на робочому місці умовами.
Загальні захисні заходи, особливо:
· захист від незаконного втручання третіх осіб,
· дотримання захисного простору навколо ємнісного балона (відбір газової фази, установка на відкритому повітрі). Захисне простір повинен бути заввишки h = 0,5 м і радіусом r = 2м. Якщо дотримання захисного простору не може бути забезпечено, наприклад через сусідами автомобільного руху, то ємнісний балон може бути поміщений в так званий «балонний шафа». У разі застосування балонного шафи організація зовні захисного простору вже не потрібно.
· наявність пристрою безпеки від неприпустимо великого підвищення тиску,
· заземлення ємнісного балона,
· наявність запірного устрою всієї установки скрапленого газу,
· наявність відповідних попереджувальних вказівок.
Додаткові захисні заходи у випадку загрози наїзду автомобіля на такі транспортні засоби як: пересувна закусочна, автомагазин, і т.д. (Пересувні споживачі газу):
· наявність надійного захисту від наїзду (транспортна рама навколо ємнісного балона не може служити захистом від наїзду, так як вона тісно поєднана з бочкою),
· наявність запобіжного пристрою при розриві шланга,
· наявність гнучкого ділянки газопроводу, довжиною 1м -1,5м, з нержавіючої сталі в системі трубопроводів між ємнісним балоном і пересувним споживачем газу.
Захисні заходи при наповненні ємнісного балона на робочому місці.
Необхідно забезпечити захисне простір мінімальним R = 3 м навколо ємнісного балона (потрібно враховувати дані виробника, монтажників). Якщо захисне простір не може бути забезпечено, наприклад, через сусідами автомобільного руху, то заповнення ємнісного балона необхідно проводити поза руху автотранспорту (наприклад перед або після роботи на парковці). В цьому випадку, при укладанні договору з підприємством-постачальником зрідженого газу, необхідно в формі письмового розпорядження вказати час доставки.
Написати коментар