Для системи опалення знадобиться джерело теплової енергії. Це може бути магістральний або скраплений газ, дрова, електрику або рідке паливо. Найбільш вигідним варіантом є газ. Але не у всіх населених пунктах є магістральний газ. В такому випадку використовують його зріджений різновид. Якщо ви вирішили зробити опалення від газового балона, потрібно заздалегідь ознайомитися з перевагами та недоліками таких систем, а також розібратися в нюансах їх влаштування.
Опалення на балонному газі і що це? Системи опалення, в яких для підігріву теплоносія використовується скраплений газ, і є одним із різновидів опалення. Якщо в центральній магістралі циркулює газ метан, то балони заправляють пропаном або сумішшю бутану і пропану. Опалення газовими балонами в приватному будинку роблять, якщо немає можливості підключитися до централізованого газопостачання. Такі системи використовують в будинках площею в межах 70-100 квадратів.
При цьому будівля повинна бути добре утеплена, щоб звести до мінімуму витрати пального. Також для економії газу рекомендується застосовувати не тільки котел, що працює на цьому паливі (пропані), але і опалювальні електроприлади.
Важливо! Пальне знаходиться в балонах під високим тиском, тому розбирати і пошкоджувати ємності заборонено.
Плюси і мінуси балонного опалення
Газове опалення від балонного газу має такі переваги: у балонах знаходиться повністю очищене паливо, що сприяє повному згорянню в камері котла. У підсумку ніяких шлаків або золи не залишається. Газовий котел, який працює на газу, часто не потребує підключення до систем електропостачання, тому таке опалення можна назвати незалежним або автономним. Опалення працює стабільно і безперебійно, а її роботою легко керувати.
Простота експлуатації – додаткова перевага балонного газового опалення. Ціна газу найнижча в порівнянні з іншими видами палива. ККД такої системи досить високий і доходить до 90-95%. При необхідності нагрівальне обладнання (котел) можна переробити, щоб воно працювало на магістральному газі. Значний термін служби також можна віднести до переваг такого опалення. Використані балони можна продати на вторинному ринку, щоб компенсувати частину витрат. У разі установки двоконтурного котла, що працює на зрідженому газі, можна не тільки опалювати будинок, а й забезпечити його гарячим водопостачанням.
Недоліки опалення пропаном або сумішшю пропану і бутану полягають в необхідності регулярної заправки ємностей для зберігання газу. Крім цього, для правильної і безперебійної роботи системи потрібно створити певні умови.
Схема підключення балонів з газом до опалювального котла
Для підключення балона до котла використовується особливий редуктор, що перетворює високий тиск скрапленого, газоподібного стану газу в низький тиск, який необхідний для роботи котла.
Важливо! У разі використання декількох балонів можна збільшити інтервал роботи обладнання на одній заправці палива. Для складання всієї конструкції використовується колектор (газову рампу). Це спеціальна газова рампа, яка ділить всі ємності на дві групи. Одна група є основною. З неї газ надходить в котел в першу чергу. Друга група – резервна. Вона використовується після того, як закінчується газ в основній групі.
Перемикання з однієї групи на іншу відбувається автоматично завдяки автоматичному перемикаючому клапану GOK. При цьому відображається світловий сигнал (індикатор робоча/резервна сторона. Після заправки і підключення ємностей основної групи колектор починає споживати паливо з цих балонів. Всі ємності з пальним встановлюються від котла на відстані не ближче 200 см. Найкраще для цих цілей виділити окреме приміщення або відгородити відсік для балонів. Заборонено встановлювати балони в незакритих місцях, куди потрапляє сонячне світло.
Для підключення ємностей (газових балонів) використовуються металеві трубопроводи з товщиною стінок на менше 2-х мм. У місці, де труби проходять через стіни, встановлюються захисні футляри, а всі отвори заповнюються піною. Для з’єднання трубопроводу з нагрівачем застосовується дюрітовий шланг.
Комплектуючі системи опалення на балонах
Опалення на зрідженому газі робиться з використанням наступних комплектуючих елементів: нагрівальне обладнання з газовим пальником;
колектор для підключення балонів;
ємності з паливом місткістю до 50 літрів (рекомендуємо композитні балони);
рампа;
трійники, рукав для приєднання трубопроводу до котла;
запірна арматура,
сигналізатор витоку газу,
запірний клапан,
автоматичний перемикаючий клапан.
Схема підключення дуже проста, тому може бути реалізована власноруч. Вибираючи відповідний газовий котел, віддайте перевагу котлам, що працюють при мінімальному тиску і при максимальному ККД. Враховуйте, для якого виду палива призначений котел. Є агрегати, що працюють тільки на зрідженому газі. Але якщо в майбутньому планується підключити магістральний газопостачання, то краще віддати перевагу універсальні моделі, які можуть працювати на різних видах палива.
Пальник газового котла повинна мати вузькі форсунки, які призначені для роботи в умовах тиску від балонного газу. Агрегати, розраховані на використання магістрального газу, мають широкі форсунки. Якщо через такі прилади подавати скраплений газ, може статися аварія. Котли, призначені для роботи на ЗВГ (зрідженому вуглеводневому газі), мають спеціальні форсунки і газовий клапан. Щоб самостійно переобладнувати звичайний котел на роботу на стиснутому палива, знадобиться докуповувати необхідні деталі.
Як розрахувати витрати газу? Для розрахунку витрати палива потрібно знати потужність нагрівального обладнання( в даному випадку котла). При його визначенні користуються правилом, що на кожні 10 квадратів опалювальної площі необхідна потужність котла в 1 кВт. Таким чином, для обігріву будинку площею 100 квадратів потрібен котел з потужністю 10 кВт. На вироблення 1 кВт теплової енергії витрачається приблизно 0,12 кубометрів газу на годину. Для опалення такого будинку протягом однієї години знадобиться 1,2 м³ палива. Знаючи це число, нескладно підрахувати добову витрату пального. Він складе 28,8 кубометрів.
На перший погляд здається, що витрата газу досить велика. Але ці величини справедливі тільки для безперервної роботи котла при першому прогріванні системи відразу після її запуску. Надалі обладнання буде працювати в автоматичному режимі і витрата палива знизиться. Як правило, для підтримки температури в будинку площею 100 квадратів в межах 22 ° С при мінусовій температурі на вулиці знадобиться близько трьох балонів газу в тиждень. Якщо в нічні години підтримувати температуру на 4-6 градусів нижче денної, то витрата пального скоротиться на цілий балон.
Якщо ємності використовуються для обігріву дачі сезонного проживання, то роботу котла можна налаштувати так, щоб під час відсутності господарів в будівництві підтримувалася температура в межах + 5 ° С. Це забезпечить економну витрату пального. В результаті для обігріву невеликого будиночка протягом 7-10 діб знадобиться тільки один балон скрапленого палива.
Техніка безпеки при експлуатації газових балонів
Якщо використовується скраплений газ для опалення будинку, то необхідно дотримуватися вимог безпеки: При замерзанні системи заборонено використовувати для розігріву балонів відкрите полум’я. При будь-якому спалах в межах будинку ємності з паливом потрібно прибрати якомога далі від вогню. Якщо для ємностей з паливом не можна виділити окреме приміщення, то встановлювати балони поряд з погребом або підвалом не можна, тому що газ може опускатися вниз.
Якщо він потрапляє в підвал, то це може привести до вибухонебезпечної ситуації або отруєння людей, що спустилися в приміщення. Заборонено зберігати порожні балони в будинку. Для цих цілей повинна бути виділена окрема споруда, розміщена не ближче 10 метрів від будинку.
Увага! Для забезпечення безпеки раз на 4 роки проводиться огляд системи та профілактичні роботи.
Нюанси використання балонів взимку
Якщо для опалення заміського будинку використовується балонний газ, то в зимовий період потрібно подбати про захист балонів від замерзання. Особливо це стосується будівель сезонний, наприклад, дач, коли господарі приїжджають в будинок тільки на вихідні. Якщо ємності з паливом зберігаються за межами будинку, то при мінусових температурах тиск в них зменшується. При істотному зниженні тиску нагрівальне обладнання може перестати працювати.
Щоб уникнути такої ситуації, тару з пальним на час холодів встановлюють в спеціальній шафі з вбудованою системою вентиляції. Для теплоізоляції шафи використовують негорючий утеплювач. Якщо немає такої шафи, то тару з пальним краще зберігати в прибудові до будинку, в якій немає опалення, але постійно підтримується плюсова температура за рахунок хорошого утеплення. Не варто забувати про інші вимоги безпеки при виборі відповідного місця для установки балонів на зимовий період.
15 cічня (19:48)
Коментарі: 0
Перегляди: 1586
Написати коментар