Що потрібно, щоб здійснити підключення газового котла до джерела газу?
Використання природного газу для опалення житла є найбільш економічним рішенням, а в деяких випадках і єдиним можливим варіантом. При дотриманні вимог усіх діючих норм і правил при проведенні монтажних робіт система опалення на газовому паливі відповідає найвищим вимогам надійності і безпеки.
Перш за все, звертають увагу на параметри приміщення, в якому буде розташований опалювальний котел. При потужності не більше 60 кВт прилад можна розмістити на кухні. Найчастіше так розміщують настінні котли.
Газовий конденсаційний котел моделі Vitodens 100-W, ККД до 98%, виробник – «Viessmann». При більшій потужності потрібно окреме приміщення на будь-якому поверсі житлового будинку, включаючи цокольний.
При сумарній потужності опалювальних агрегатів не більше 150 кВт до приміщень пред’являються такі вимоги:
будівельний об’єм не менше 15 метрів кубічних;
висота не менше 2,5 м.;
наявність природного освітлення,
площа скління з розрахунку 0,03 м² на кожний кубічний метр об’єму приміщення;
наявність вентиляції: витяжка в обсязі триразового повітрообміну, приплив, рівний витяжці плюс обсяг повітря, необхідний для горіння.
Для монтажу внутрішніх газопроводів повинні використовуватися сталеві труби по ГОСТ 10704-91, ГОСТ 3262-75. Для підключення газового котла також можуть застосовуватися гумові шланги в оболонці і гофровані металеві шланги (сильфонна підводка) з маркуванням «ГАЗ». Сталеві труби з’єднують зварюванням, різьбові з’єднання допускаються тільки в місцях приєднання запірної арматури. Змонтовані газопроводи необхідно заґрунтувати і пофарбувати емаллю.
Що стане в нагоді в процесі підключення газового балона до котла?
Для підключення апарату до джерела газу, крім самого котла і металевих труб, знадобиться:
термозапірний клапан;
електромагнітний клапан;
сигналізатор загазованості;
запірна арматура;
лічильник газу;
манометри;
грунтовка і емаль;
газовий фільтр (бажано);
можливо, знадобляться сильфонні підводки з маркуванням «ГАЗ», вони краще гумових шлангів.
Залежно від ситуації можуть знадобитися інші допоміжні матеріали. Місця приєднання сильфонної підводки з трубою, арматурою і приладами необхідно герметизувати прокладкою з пароніту. Цей матеріал, на відміну від гуми, не схильний до деформації.
Написати коментар