Якщо поблизу з Вашим будинком немає магістрального газопроводу, доведеться вибрати автономний варіант обігріву – газовий котел для опалення приватного будинку балонами. Фахівці стверджують, що даний тип обігріву звичайно буде коштувати дорожче, ніж магістральний газ, але дешевше електричного і рідкопаливного варіантів.
… Більшість газових котлів можуть працювати і на природному, і на балонному паливі. При виборі агрегату для роботи на зрідженому газі слід врахувати, що в комплекті до деяких моделей йде набір форсунок, за допомогою яких можна переобладнати котел для роботи на балонному паливі. Якщо в комплекті такого обладнання немає, можна придбати його окремо. У деяких агрегатах доведеться замінити пальник цілком. Підключення газопроводу від балонів до газового котла виробляють аналогічно з’єднанню з газовою магістраллю. Необхідно буде тільки врахувати нюанси зберігання балонів згідно з усіма протипожежним нормативам.
Істотним мінусом застосування газових балонів є необхідність їх постійної заправки. Стандартного, сучасного, безпечного, газового балону GUTGAS на 45,5 л вистачає в середньому на 2-5 днів в залежності від температури на вулиці. Щоб знизити частоту дозаправок і уникнути ситуації, коли закінчився газ в балоні застане Вас вночі зненацька, слід об’єднати кілька ємностей однією газовою рампою. Можна зробити дві гілки – робоча і резервна сторона. Цей пристрій дозволяє одночасне підключення балонів в кількості до десяти штук.
Зверніть увагу! Щоб домогтися рівномірного тиску палива при надходженні його в газовий котел, підключають спеціальний (!) редуктор відповідної пропускної здатності. Для опалення підходить пристрій, розрахований на витрату палива до 2 м3 / год.
Газова рампа це - є двогілковий колектор, і працює наступним чином:
… балони діляться на дві групи; спочатку газ надходить з ємностей першої групи; коли паливо закінчується, газ автоматично починає надходити з другої групи; після дозаправки основних балонів і їх підключення, паливо знову буде надходити з них.
Для постійного контролю тиску газу слід під’єднати до системи балонів манометр.
Правила експлуатації газових балонів
Норми і правила зберігання та експлуатації газових балонів регулюються правилами пожежної безпеки.
Ось основні з них: балони з газом не повинні перебувати з опалювальними приладами в одному приміщенні. Зберігати ємності з паливом слід за межами житла в спеціальному металевому контейнері або в окремому нежитловому приміщенні, яке повинно добре провітрюватися і не мати льохів. Справа в тому, що газ важчий за повітря і при витоках має властивість накопичуватися на рівні підлоги. При концентрації його в погребі чи ямі він може стати вибухонебезпечним.
Порожні балони в житловому будинку зберігати не можна. Щоб балони, встановлені на вулиці, не замерзали в мороз, потрібно утеплити стіни контейнера негорючим теплоізоляційним матеріалом. Кожні 4 роки балони слід перевіряти на герметичність і цілісність стінок. Заправляти ємності паливом потрібно вже після використання 90% газу. Повне вироблення газу не допускається.
Заправляють балони наступними типами газу: пропаном; бутаном; пропанового-бутанової сумішшю. Ємності можна заправляти більше 80% від обсягу, так як при нагріванні газ має властивість збільшуватися. Коефіцієнт розширення газової суміші становить 6-7%, тому, якщо заправити його більш ніж на 90%, в умовах температурного перепаду він може вибухнути (якщо використовувати старі балони без вентилів із спускних клапанів).
… В середньому для опалення будинку площею до 100 м² вистачає 2-3 п’ятдесяти літрових балони. Виходить, що в місяць необхідно 9-14 ємностей. Для зручності роботи газового опалення в будинку площею 100 м² доведеться встановити рампу хоча б з 4-ох балонів: 2 основних і 2 резервних. Крім розмірів житла, на потребу в паливі впливають: витрата скрапленого газу котлом; якість утеплення споруди; середньорічна температура на вулиці; наявність додаткових точок споживання палива.
Якщо Ви хочете, щоб агрегат також давав гарячу воду, то майте на увазі, що водяний котел для опалення з газового балона буде споживати на 20-35% більше газу.
Кращий газовий котел для роботи на зрідженому паливі
Досвід використання газових котлів, що працюють на балонному паливі, показав, що не всі вони успішно справляються зі своїм завданням. У деяких випадках після переоснащення агрегату на скраплений газ його ефективність знижувалася. Кращими котлами, які видають високі показники роботи на газі з балонів, є:
Конденсаційні котли – їх конструкція розрахована на роботу в умовах низького тиску газу. Тому міняти пальник і форсунки не потрібно. якщо, в тех. документації яких зазначено, що вони можуть працювати на зрідженому паливі. Газові пристрої, оснащені погодозалежною автоматикою, що дозволяє істотно знижувати витрата палива.
Зверніть увагу! Самостійно переобладнати газовий котел на роботу на балонному паливі небезпечно. Краще довірити цю справу фахівцеві.
Чи вигідне опалення на балонному газі? Багато з тих, хто збирається влаштовувати автономне опалення, цікавляться, наскільки вигідне використання зрідженого палива. Однозначно на це питання відповісти не можна, так як в різних регіонах України кліматичні умови можуть суттєво відрізнятися, та й вартість енергоносіїв також різниться. Тому розрахунок слід зробити для кожного типу палива. При визначенні необхідних витрат на газове опалення від балонів слід врахувати і витрати на регулярний підвіз балонів для їх заправки.
Як показує практика, опалення на зрідженому паливі виявляється вигідним при дотриманні 3-х умов: будинок досить утеплений; площа житла менше 100 м²; є ще одне альтернативне джерело обігріву.
Опалення газовим балоном є найкращим варіантом в тому випадку, якщо в найближчому майбутньому Ваш селище збираються газифікувати, а такий обігрів – лише тимчасовий захід.
15 cічня 2024 (20:49)
Коментарі: 0
Перегляди: 4488
Написати коментар