Газові картуші - це одноразові посудини, в яких зберігається зріджений газ під тиском. Як правило, газові картуші заповнені бутан-пропаном або тільки бутаном. Газові картуші заправляються виробником одноразово і після спорожнення не підлягають повторній заправці.
Проколюють картуш шипом. Внаслідок цього виникає проколений отвір, який не закривається. На противагу цьому у клапанного картуша є добірний клапан, який відкривається тільки в разі, якщо буде змонтовано відповідний з'єднання.
Основна різниця в застосуванні полягає в тому, що проколюють картуш після насадки в апарат споживання повинен залишатися в апараті до повного спорожнення.
При передчасному відділенні від апарату споживання (відділення частково опорожнённого картуша від апарату споживання) тут же відбувається витік знаходиться в картуші газу через закриваються проколене отвір.
Картуші з клапаном відбору можуть бути відокремлені від апарату споживання часткового спорожнення. Клапан відбору в картуші закривається при відділенні від апарату споживання автоматично. Тому, великою перевагою клапанного картуша в порівнянні з проколюємим картушем є більш гнучке і надійне застосування.
При поводженні з газовими картушами, для забезпечення безпечної експлуатації, необхідно враховувати специфічні особливості:
• Зріджений газ під впливом тепла дуже сильно розширюється. У закритих ємностях без запобіжного клапана, таких як картуш, перегрів може викликати розрив картуша і до раптового виділення перегрітого скрапленого газу. Тому картуші не повинні нагріватися понад 50 С. Таким чином, при роботі влітку під відкритим небом, картуші не повинні піддаватися впливу прямих сонячних променів.
• Газові картуші є тонкостінними одноразовими ємностями, які через своє будови витримують відносно обмежені механічні навантаження.
• За певних умов необхідно враховувати можливість ушкодження картуша або з'єднань між картушем і апаратом споживання через удар або поштовх. Існує небезпека пожежі або вибуху.
• Картуші часто заповнюються чистим бутаном. Температура кипіння бутану близько 0 С при атмосферному тиску. Таким чином, при температурі навколишнього повітря нижче 0 С, відбір газової фази, особливо при невеликій частині пропану, майже або взагалі неможливий. Тоді, в разі проколюють картушей, існує небезпека, що помилково розглядаються як «порожні» картуші будуть відокремлені від апарату споживання і газ буде виділятися неконтрольовано і непомітно.
Основні заходи безпеки:
03 березня 2019 (01:07)
Коментарі: 0
Перегляди: 1415
Написати коментар