Магістральний газ!
Отримання технічних умов в газорозподільній організації на приєднання до мереж газопостачання. Виконання проектних робіт, необхідні узгодження проектної документації. Виконання будівельно-монтажних робіт, в тому числі газової обв’язки котлів, розробка виконавчої документації. Випробування і опресовування газопроводів. Приєднання до газової магістралі, пуск газу.
Важливо врахувати, що газові котельні є об’єктами підвищеної небезпеки. Тому всі роботи, пов’язані з проектуванням, монтажем і експлуатацією, повинні проводитися організаціями, що володіють відповідними допусками і атестованим персоналом. А роботи по безпосередньому приєднання до газової магістралі і пуск газу здійснює газорозподільна організація, яка видала технічні умови. У будь-якому випадку не завадить знати правильне розташування елементів газової обв’язки. Першим приладом після введення газу в приміщення повинен бути термозапорний клапан, після нього електромагнітний клапан. Потім рекомендується фільтр, після – газовий лічильник. Далі, від основного газового колектора виконують опускаючи до газових котлів з встановленими на них кранами і манометрами для контролю тиску.
Підключення до балонного газу
Не завжди є можливість підключитися до газових мереж, так як, вони не скрізь ще прокладені. Для таких випадків існує варіант переобладнання котла для роботи на зрідженому газі від балона. Пальники котлів на природному газі в середньому працюють під тиском 20-37 мбар (0,002-0,0037 МПа), а з балона скраплений газ иоже надходити під зниженим тиском 20-50 мбар в залежності від редуктора або клапана GOK. При виборі котла з пальником на зрідженому газі краще віддати перевагу моделі, у якій робочий тиск пальника якнайнижчий. Це дозволить істотно заощадити на паливі завдяки найбільш повному спустошенню газових балонів. Пальники для спалювання зрідженого газу можуть входити в основну комплектацію котла. В іншому випадку її доведеться купувати окремо.
У такій системі знадобиться редуктор для приєднання до балона. Редуктор і іншу необхідну арматуру можна придбати як у постачальників котельного обладнання, так і в нашому інтернет-магазині. Редуктор для газового котла повинен володіти більшою пропускною здатністю, ніж більш поширені редуктори для газових плит.
Для приватного будинку площею 100 м² для цілей опалення та нагріву води буде потрібно в середньому 8-9 балонів газу на місяць під час опалювального періоду. Балони допускається об’єднувати в групові установки (від 2 до 15 штук). Розміщуються вони в металевій шафі, який розташовується в окремому провітрюваному приміщенні. Зріджений газ важчий повітря, тому в приміщенні з балонами не повинно бути підпілля або підвалів. Тим більше їх не можна зберігати в підвальних або цокольних поверхах.
Не допускається установка балонів на вулиці, при низьких температурах відбудеться зниження тиску газу, і процес горіння буде порушений. Для підведення газу від редукторів до котлів найкраще використовувати металеві гофровані шланги. Вони менше гумових схильні до зносу і менше, ніж система з металевих труб, схильні до вібрації і деформації при заміні балонів.
Готову змонтовану систему газової обв’язки необхідно обпресувати стисненим повітрям і після цього провести пробний пуск газу. Ці роботи повинні проводити спеціалізовані організації, які мають відповідними допусками.
Увага! Усунення виявлених витоків газу під тиском заборонено! Ознайомтеся з інформацією, як правильно встановити газовий котел. Грамотно виконана проектна документація, якісний монтаж системи, дотримання правил безпеки, застосування сучасного обладнання, оснащення системи автоматикою і контролем забезпечить вас безпекою, економією на комунальних платежах і комфортом в будинку.
Опалення будинку газовими балонами. Особистий досвід
Незважаючи на те, що ринку представлено безліч систем опалення, багато заміських жителів хотіли б опалювати свій будинок магістральним газом. Однак не завжди є можливість підключитися до трубопроводу з «блакитним паливом». Якщо газу немає і газифікація вашого індивідуального житла найближчій перспективі «не світить», альтернативою стане скраплений газ з балонів …
Чи вигідно газобалонне опалення
Здається, що автономне газове опалення приватного будинку організувати легко і просто.
Все, що потрібно – це:
Придбати газовий котел. Велика частина котлів, що працюють на магістральному газі, може працювати і на зрідженому. Для цього треба змінити форсунки і, якщо необхідно, переналаштувати систему управління;
Придбати перемикаючий клапан, редуктор, газобалонне обладнання та запірну арматуру;
Підключити та налаштувати систему опалення.
Основні питання, які виникають у будь-якого домовласника, замисленого про систему опалення на зрідженому газі:
Чи зможу я опалити будинок;
Як довго зможе пропрацювати котел на одному балоні.
Автономне опалення газом приватного будинку найкраще організувати, використовуючи балони для зрідженого газу ємністю 33 - 50 літрів. Практичний досвід покупців говорить про те, що опалювати приватний будинок газом з балонів – невигідно, якщо котедж погано утеплений, і будівля має великі тепловтрати. Необхідно врахувати і загальну площу заміського будинку. Опалення газом з балонів котеджу площею 150-200 кв.м. може влетіти в копієчку. В цьому випадку альтернативою можуть стати твердопаливні котли.
Перш ніж зрозуміти, чи вигідно це і чи окупиться автономне газове опалення заміського будинку необхідно ознайомиться з наступними даними, де представлена економічна доцільність того чи іншого виду опалення.
1. Природний газ = ціна ? грн/ кВт * год.
2. Електрокотел, що працює в зв’язці з ТА (тепловим акумулятором) на нічному тарифі = ? грн / кВт * год.
3. Пелетний котел: ? грн / кВт * год.
4. Ефективність опалення на зрідженому газі становить всього ? грн / кВт * год.
При підрахунку ефективності тієї чи іншої системи опалення треба враховувати, що в передмісті Києва та інших регіонах можуть бути свої пріоритети щодо вибору палива, які залежать від його доступності та кліматичних умов. Десь дешевше опалювати будинок вугіллям, а десь дровами.
При розрахунку вигідності опалення скрапленим газом багато хто забуває, що балони доведеться возити спеціалізованою організацією на заправку в середньому раз в тиждень, а це додаткові витрати – як грошові, так і тимчасові. Тому, опалення на зрідженому газі може бути вигідно при дотриманні 4 умов:
Невелика площа будиночка – до 100 кв.м.;
Будинок добре утеплений;
У найближчій перспективі ваш селище планується газифікувати, буде підключений магістральний газ.
В цьому випадку опалення скрапленим газом є тимчасовим заходом, що дозволяє не купувати два різних котла;
Котел, що працює на зрідженому газі, є резервним і працює в зв’язці з іншими опалювальними приладами. Також можна змонтувати зв’язку з електричного та газового котла.
Незважаючи на збільшення вартості такої системи опалення, переплата йде не заради економії, а для збільшення комфорту. В цьому випадку частково відпадає необхідність їздити і заправляти ємності.
Особливості газобалонного опалення пропаном
Для монтажу надійної і безпечної системи опалення на зрідженому газі необхідно розібратися в її особливостях, які обумовлені властивостями цього палива. Балони заправляються сумішшю з пропану і бутану. Ця суміш, при високому тиску, знаходиться в рідкому стані, що необхідно для її транспортування. Також ємоності можуть бути заправлені різними видами палива – в залежності від сезону: технічний бутан (БТ); річна технічна суміш з пропану і бутану (СПБТЛ); зимова технічна суміш з пропану і бутану (СПБТЗ).
Особливу увагу газобалонне опалення вимагає в зимовий період.
ОlenaO: – Ми вирішили опалювати будинок площею 120 кв.м. за допомогою газового котла, що працює на зрідженому газі. Газові балони стоять на вулиці в металевих шафах. Для плити варто один, а на газовий котел зроблена зв’язка з 5 балонів, але поки підключено лише 2. При зниженні температури до -2 ° C виникла проблема – газ не надходить, і котел, відповідно, не працює. Думаю, газ замерз.
Це відбувається з наступних причин.
Температура кипіння бутану – близько 0 ° C.
Температура кипіння пропану -40 ° C.
При вуличній температурі -10 ° C пропан-бутанова суміш в балоні кипить, видаючи газоподібну фракції, необхідну для роботи котла. Пропан випарується в першу чергу, і лише потім черга дійде до бутану. Під час цього процесу поглинається тепло. Балон починає замерзати. В результаті газ, що залишився в балоні (бутан), теж знижує температуру. Це призводить до зменшення його випаровування. Відповідно, падає тиск, необхідний для роботи котла. Вихід один – не дати балону замерзнути і зігріти його до плюсової температури, необхідної для випаровування бутану.
Наприклад, можна підігрівати балони (тільки не відкритими електрокабелями!) або розмістивши їх в утепленій газовій шафі.
Заходи безпеки при використанні газового обладнання.
Суміш з пропан-бутану набагато важча за повітря. Зріджений газ з балонів завжди накопичується внизу. При витоку газу, якщо балон розміщено в кімнаті, його запаху можна просто не відчути до досягнення вибухонебезпечної концентрації газу. Тому і передбачена установка ємностей і балонів на вулиці, вертикально в залізному ящику з отворами внизу і вгорі для вентиляції.
Правила ТБ забороняють: розміщувати газові балони в низинах, підвалах, льохах, ямах викопаних у дворі або поруч з будинком.
Крім того: забороняється використовувати для обігріву балонів з газом інфрачервоні, електричні нагрівачі і т.д. Газові балони необхідно ставити в спеціальні шафи, встановлені з північної сторони будинку.
Окрема увага заправці газових балонів.
Балон не можна заправляти більше 80% від його обсягу. Рідкий газ володіє великим коефіцієнтом об’ємного розширення. Це означає, що з підвищенням температури, обсяг газу в посудині збільшується. Коефіцієнт розширення пропан-бутанової суміші близько 7%. За українським нормам залишається 15% на розширення. Балон без вентиля із спускним клапаном будь-якої товщини і міцності розірве, якщо наповнити його більш ніж на 93% на морозі -20 ° C і внести в приміщення, де + 20 ° C.
Всі різьбові з’єднання на газовій магістралі повинні бути перевірені на витік обмилюванням або детектором витоку газу. Різьбові з’єднання робляться в місцях приєднання різних елементів, де інші з’єднання неможливі (крани, лічильники, газові прилади і ін.) Газопроводи виконуються із сталевих труб з товщиною стінки не менше 2 мм. При проходженні стін, трубу поміщають у футляр, запінені м’яким матеріалом. Підключення котла до газопроводу можна робити гнучким підведенням, спеціально призначеної для цих цілей. Підключення редуктора до газопроводу робиться резино-тканинним рукавом. Якщо балон знаходиться в приміщенні поряд з котлом, то приєднання робиться резино-тканинних рукавом.
Написати коментар