Розміщення газових балонів та зони захисту

  • Розміщення газових балонів та зони захисту

Установки скрапленого газу складаються з:

·    установки постачання (наприклад, балон зі зрідженим газом);
·    регулює і запобіжне обладнання (наприклад, регулятор тиску і захисний пристрій при розриві шланга);
·    трубопроводів (трубних і шлангових);
·    газового апарату (гриль, кип'ятильник, газовий обігрівач, котел і т.д.).

Установки скрапленого газу потрібно розміщувати в місцях, недоступних для сторонніх осіб.
Запобіжні та регулюючі пристрої і деталі управління установки постачання (напр, запірний клапан балона, основне запірний пристрій) повинні бути недоступні для несанкціонованих дій третіх осіб. 

Це можливо завдяки:

·    захисним шафа для балонів
·    різним захисним ковпакам
·    постійному контролю.

Постійний контроль означає, що мінімум один співробітник підприємства завжди знаходиться поблизу установки скрапленого газу.
Шафи для балонів повинні бути виконані з негорючого матеріалу, наприклад, з оцинкованого заліза. Шафи для балонів повинні бути забезпечені вентиляційними отворами внизу і на кришці. Площа вентиляційних отворів повинна бути приблизно 1/100 від основної площі підстави шафи, але не менше 100см 2.

Балони із зрідженим газом повинні розташовуватися вертикально і стійко. 
Розташування балона безпечне, якщо
·    площа установки рівна;
·    балон зі зрідженим газом захищений від падіння, наприклад, ланцюгами або спеціальними кріпленнями.

Установка балонів.

В основному балони встановлюють на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Робочі приміщення не повинні, по можливості, використовуватися для установки балонів. Якщо все ж балони встановлюються в робочих приміщеннях (наприклад, кіоски, намети, повітряні кулі), то в робочих приміщеннях площею до 500 м 3, а також в кожних додаткових 500 м 3 можуть перебувати:

·    балон зі зрідженим газом з дозволеним вагою наповнення 33 кг;
·    два балони із зрідженим газом з дозволеним вагою наповнення до 14 кг кожен (незалежно від того, повний чи балон, частково заповнений або порожній).

При необхідності використання кількох балонів, інші повинні знаходитися поза робочих приміщень, наприклад на відкритому повітрі в закритих шафах.
Для відбору газу раціонально підключення не більше 8 балонів зі скрапленим газом. Для більшого відбору газу правильніше використовувати ємність.

При установці балони повинні бути захищені від небажаного нагрівання. Небажаним нагріванням вважається нагрів скрапленого газу в балоні понад 40 ° С. Відстань балона від нагрівальних приладів, від точок, де використовується відкритий вогонь, має бути не менше 0,5 м (за винятком вбудованих) і 1 м від опалювальних приладів. При влаштуванні екрана між балоном і опалювальним приладом відстань дозволяється зменшувати до 0,5 м. Екран повинен бути виготовлений з негорючих матеріалів і забезпечувати захист балона від теплового впливу опалювального приладу.

При відборі газу з балона необхідна захисна зона достатнього розміру (зона небезпеки), в якій, наприклад, не повинні знаходиться:

·    відкритий вхід в підвал,
·    каналізаційні люки без затвора для рідини,
·    джерела займання, відкритий вогонь,
·    горючі матеріали (напр, масла, горючі рідини, пакувальні матеріали)
·    Захисні зони, що мають розміри відповідно до діючих норм:
·    для одного балона;
·    для балонної установки, що складається з 2-6 балонів

У приміщеннях: r 2/1 = 2,0 м, r 2/2 = 1,0 м
На відкритому повітрі: r 1/1 = 1,0 м, ½ = 0,5 м

Захисна зона не потрібна якщо:

·    один балон з допустимою вагою наповнення до 27 л;
·    балони з'єднані з газовим апаратом (наприклад, газовий обігрівач) відкрите полум'я якого знаходиться в рамках вказаної відстані;
·    балони встановлені в шафах.

Приклад: при відборі газової фази захисні зони для установок з декількома балонами (від 2-х до 6-и) на відкритому повітрі вважаються досить великими, якщо дотримуються наступні розміри.

Захисні зони для балонних установок, що мають від 2-х до 6-ти балонів, встановлених поза приміщенням - - 0,5 м навколо кожного підключення і конусоподібно по відношенню до підлоги, на підлозі r = 1 м.

Зберігання: якщо балони зі зрідженим газом необхідно складувати, то зони зберігання необхідно позначати табличками. Зберігання - це, якщо балони тримаються про запас, і не приєднані до системи газопостачання.

Повернення до списку
 

2019-03-02 23:35:20
0
59

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!