Транспортування газових балонів

  • Транспортування газових балонів

При кожній транспортуванні газових балонів, незалежно від кількості наповнених, порожніх або здаються порожніми балонів, необхідно вжити заходів безпеки щодо запобігання виходу скрапленого газу.

У цьому розділі будуть узагальнені основні вимоги з приписів з різних видів можливих транспортувань небезпечних вантажів (наприклад, матеріали, кількість) важливі для перевезення на ярмарки, народні гуляння і т.д.

В цьому випадку необхідно робити відмінності двох видів перевезень:

а) Транспортування балонів зі скрапленим газом для негайного використання, яку підприємства здійснюють в зв'язку зі своєю основною діяльністю. До цього ставляться, наприклад, поставки балонів для літаючих об'єктів (повітряних куль);

б) Транспортування балонів зі скрапленим газом для складування, тоді мова йде про постачає перевезення. Постачальними перевезеннями є також, наприклад, транспортування балонів із зрідженим газом від газонаповнювальної станції або з місця продажу до складу.

Загальні умови (а і б) при транспортуванні до макс. 333 кг зрідженого газу (по нормам Німеччини):

Якщо одночасно не перевозяться інші небезпечні вантажі (наприклад, бензин, дизель, миючі засоби, фарби), то найбільшим допускаються кількістю скрапленого газу (маса нетто) є 333 кг.

Це може бути:

·    10 балонів зі зрідженим газом, кожен з вагою заповнення 33 кг (10х33 кг = 330 кг зрідженого газу);

·    30 балонів зі зрідженим газом, кожен з вагою заповнення 11 кг (30х11 кг = 330 кг зрідженого газу).

Балони із зрідженим газом повинні бути захищені від сповзання, падіння або перекочування, наприклад за допомогою стяжок. Ці вимоги поширюються для транспортної ємності.

Необхідно видалити редуктори з газових балонів. Запірні вентилі (балонні вентилі) балонів із зрідженим газом необхідно закрити і захистити захисними клапанними ковпачками. При перевезеннях балонів зі зрідженим газом в захисних ящиках захисні клапанні ковпачки не потрібні.

Необхідно уникати неприпустимого нагрівання.

Водій автомобіля та інші учасники повинні мати відповідну кваліфікацію для роботи зі зрідженим газом.

Згідно ПБ12-609-03 "Правил безпеки для об'єктів, що використовують зріджений нафтовий газ" Ростехнагляду Росії транспортування балонів допускається автомашинами:

·    спеціально обладнаних (типу "Клітка");

·    з вихлопом і глушником з іскрогасні сіткою, виведеними до передньої частини автомобіля, оснащеними двома вуглекислотними вогнегасниками і обладнаних дерев'яними ложементами і (або) мають гумові (мотузкові) кільця і ​​(або) пристосування для кріплення балонів.

Під час транспортування і при проведенні розвантажувальних робіт заборонено куріння, а також поводження з вогнем та відкритим світлом поблизу автомобіля і в автомобілі.

Балони із зрідженим газом повинні бути позначені відповідно до приписів.

Автомобілі для перевезення балонів зі зрідженим газом повинні мати достатню вентиляцію (припливний і відводиться повітря). Тому транспортування балонів із зрідженим газом необхідно проводити:

·    у відкритому автомобільному причепі

·    в автомобілях, які вже за своєю будовою забезпечені достатньою кількістю вентиляційних отворів.

Як правило, у вантажівках недостатньо нормальної вентиляції. У зв'язку з цим, транспортування в вантажівці може здійснюватися як виняток і короткочасно, при дотриманні особливих захисних заходів. Захисні заходи щодо вентиляції можуть бути достатніми, якщо вентилятор на приплив повітря ззовні буде включений на повну потужність. Якщо вентиляція вантажівки неможлива або недостатня, то в цьому випадку завантажувальні двері автомобіля повинні бути забезпечені написом «Увага! Вентиляція відсутня, відкривати обережно », причому букви повинні мати розмір мін.25 мм по висоті.

Балони із зрідженим газом повинні бути занурені у вантажівку безпосередньо перед транспортуванням і вивантажені з автомобіля негайно після закінчення транспортування, так як, як правило, при автомобілі, що стоїть немає руху повітря (провітрювання).

Додаткові умови при перевезенні до макс.333 кг зрідженого газу (без транспортування інших небезпечних вантажів):

При перевезенні в наявності повинен бути, як мінімум, один належний вогнегасник, наприклад, порошковий вогнегасник з ABC-порошком для гасіння (по ДІН ЕН3), з мінімальною місткістю в 2 кг (слід дотримуватися термінів перевірки вогнегасника).

Водій автомобіля повинен бути навчений (проінструктований) і мати при собі свідоцтво. Решта, які беруть участь у перевезенні співробітники, повинні бути проінструктовані.

Двигун автомобіля під час навантаження і завантаженні необхідно вимкнути.

Балони зі зрідженим газом не повинні завантажуватися в автомобіль разом з іншим товаром, позначених як вибуховий або вибухонебезпечний.

Відвантаження зі зрідженим газом по гігієнічних причин не повинні здійснюватися разом з іншими продовольчими товарами, виробами смакової промисловості і кормом.

Відкривання балонів зі скрапленим газом водієм або супроводжуючим заборонено.

При транспортуванні балонів із зрідженим газом без передачі третім особам (наприклад, колегам-виставник) в принципі не потрібно будь-яких транспортувальних документів.

При всіх транспортуванні понад 333 кг зрідженого газу (також основна діяльність) повинні бути прийняті додаткові заходи, такі як, наприклад, ADR-водійські права, документи на транспортування, інструкція з нещасних випадків (письмові приписи), позначення автомобіля, додаткові вогнегасники.

Найбільш розширена інформація є в документі BGI 590 "Безпечне транспортування балонів із зрідженим газом і вантажів з газом під тиском автомобільним транспортом по дорогах», а також BGI 649 «Безпека при навантаженнях на автомобілі».

Повернення до списку

2019-03-03 01:16:02
0
60

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!